Öppetider och kontakt

Ordinarie öppettider

Biblioteket i Tanumshede

Mån-fre 8-10 SJÄLVSERVICE
Mån-tors 10-18
Fre 10-17

Biblioteket Hamburgsund

Mån 10-14
Ons 15-18
Fre 10-14

Biblioteket Fjällbacka

Mån 15-18
Ons 10-14
Tors 10-14 Nyhet!
Fre 15-17

Biblioteket Bullaren

Tis 13-18
Tors 10-16

Välkomna!

Personal

Andersson, Mikael

Biblioteksassistent, filialföreståndare
Bullaren, fakturor, fjärrlån

mikael.andersson@tanum.se

0525-182 34, 0525-180 54

Elg, Emelie

Bibliotekssamordnare

emelie.elg@tanum.se

0525-182 31

 

Hugoson, Annelie

Läs- och skrivtekniker

annelie.hugoson@tanum.se

070 - 609 28 33 OBS! Endast SMS


Joling, Anton

Barnbibliotekarie

anton.joling@tanum.se

0525-180 99

 

Lindqvist, Caroline

Biblioteksassistent, filialföreståndare Hamburgsund, Galleri Ranrike

caroline.lindqvist@tanum.se

0525-182 00, 0525-180 71

 

Olsson, Christina

Filialföreståndare Fjällbacka bibliotek

christina.olsson@tanum.se

0525-18070

 

Olsson, Elenor

Biblioteksassistent, medieinköp, påminnelser och fakturor

elenor.olsson@tanum.se

0525-182 38

 

Pettersson, Jonas

Systembibliotekarie

jonas.pettersson@tanum.se

0525-183 46

 

Randelhoff, Susanne

Studie- & skolbibliotekarie

susanne.randelhoff@tanum.se

0525-180 93

 

Wirling, Helena

Kultursamordnare

helena.wirling@tanum.se

0525-182 33

 

Öhnell, Petter

Kultur- & fritidschef

petter.ohnell@tanum.se

0525-182 32




Kontakt

Tanums Bibliotek

Huvudbiblioteket, Tanumshede
Tel. 0525-182 35
biblioteket.tanum@tanum.se

Bullaren
Tel. 0525-180 54

Fjällbacka
Tel. 0525-180 70

Hamburgsund
Tel. 0525-180 71

Adresser till biblioteken

Kundcenter

Tel. 0525-180 00
Fax. 0525-183 00
kommun@tanum.se

Måndag-fredag 8.00-16.30

Besöks/postadress

Apoteksvägen 6
457 81 Tanumshede

Telefon

Länkar

Facebooklogo

Bli vän med Biblioteket!

Nu finns Tanums bibliotek på Facebook. Lägg till oss som vän och du får snabbt reda på vad som händer på biblioteket!
Besök oss på Facebooklänk till annan webbplats.