Folkhälsorådets ledamöter

Ledamot

Representerar

Louise Thunström, ordf (S)

Kommunstyrelsen

Skogsvägen 10

 

457 73 Havstenssund

 

tel. 0525-181 06

 

louise.thunstrom@tanum.se

 

 

 

Lennart Larson (M)

Kommunstyrelsen

Klageröd 15

 

457 50 Bullaren

 

tel. 0525-503 17, 0703-35 03 17

 

lennart.larson@tanum.se

 

 

 

Agneta Andersson

Personalkontoret

tel. 0525-181 08, 072-145 51 56, fax. 0525-183 00

 

agneta.andersson@tanum.se

 

 

 

Roger Wallentin (C)

Omsorgsnämnden

Remne 9

 

450 52 Dingle

 

tel. 0525-430 03

 

roger.wallentin@tanum.se

 

 

 

Birgitta Nilsson (M)

Omsorgsnämnden

Affärsvägen 6

 

457 30 Tanumshede

 

tel. 070-568 48 53

 

birgitta.nilsson@tanum.se

 

 

 

Sirene Johansson

Omsorgsförvaltningen

tel. 0525-181 55, fax. 0525-182 58

 

sirene.johansson@tanum.se

 

 

 

Lisbeth Hansson (M)

Tekniska nämnden

Bagarevägen 4

 

457 32 Tanumshede

 

tel. 0525-208 98, 0734-21 64 88

 

lisbeth.hansson@tanum.se

 

 

 

Birgit Ekholm (S)

Tekniska nämnden, ersättare

Maskrosvägen 3

 

457 30 Tanumshede

 

tel. 0525-206 13, 070-395 40 95

 
birgit.ekholm@tanum.se 
  

Peo Johansson

Tekniska förvaltningen

tel. 0525-183 38

 
per-olof.johansson@tanum.se 

 

 

Gerd Johansson (C)

Barn- och utbildningsnämnden

Flötemarken 3

 

457 51 Bullaren

 

tel. 0705-35 95 82

 

gerd.johansson@tanum.se

 

 

 

Ida Jakobsson (S)

Barn- och utbildningsnämnden

Målarevägen 3 A

 

457 32 Tanumshede

 

ida.jakobsson@tanum.se

 

 

 

Karin Gabrielsson

Barn- och utbildningskontoret

tel. 0525-182 89, fax. 0525-183 06

 

karin.gabrielsson@tanum.se

 

  

Lars Olrog (C)

Miljö- och byggnadsnämnden

Branneby Pallen

 

457 43 Fjällbacka

 

tel. 0524-701 06, 070-648 60 86

 
lars.olrog@tanum.se 
  

Sara Eitrem

Miljö- och byggnadsförvaltningen

tel. 0525-182 81

 
sara.eitrem@tanum.se 

 

 

Hans-Robert Hansson (L)

Hälso- och sjukvårdsnämnden

Bergsliden 19 C

 

452 36 Strömstad

 

tel. 070-37 38 650

 

hrh@telia.com

 

 

 

Anette Ternstedt (V)

Hälso- och sjukvårdsnämnden

Tisselskogs-Heden 11

 

660 10 Dals Långed

 

tel. 0531-409 86, 0705-88 73 74

 

anette.ternstedt@vgregion.se

 

 

 

Agneta Wingstedt

Närhälsan

457 30 Tanumshede

 

tel. 0525-185 27, 070-577 66 92

 

agneta.wingstedt@vgregion.se

 

 

 

Therese Engdahl

Kvarterskliniken

Affärsvägen 3

 

457 30 Tanumshede

 

tel. 0525-640 40

 

therese.engdahl@kvarterskliniken.se

 

 

 

Anna Ljungström

Folktandvården

tel. 010-441 89 90, 0730-92 66 61, fax 0525-299 60

 

anna.ljungstrom-plegas@vgregion.se

 

 

 

Irma Nordin sekr.

Personalkontoret

tel. 0525-185 13, fax. 0525-183 00

 

irma.nordin@tanum.se

 

 

Kontakt

Kundcenter

Tel. 0525-180 00
Fax. 0525-183 00
kommun@tanum.se

Måndag-fredag 8.00-16.30

Besöks/postadress

Apoteksvägen 6
457 81 Tanumshede

Folkhälsorådet

Tel. 0525-185 13

Besöks/postadress

Apoteksvägen 6
457 81 Tanumshede