Folkhälsorådets ledamöter

Ledamot

Representerar

Louise Thunström, ordförande (S)

Kommunstyrelsen

telefon 0525-181 06


louise.thunstrom@tanum.se




Hans Schub (M)

Kommunstyrelsen

hans.schub@tanum.se




Agneta Andersson

Personalkontoret

agneta.andersson@tanum.se




Roger Wallentin (C)

Omsorgsnämnden

roger.wallentin@tanum.se




Birgitta Nilsson (M)

Omsorgsnämnden

birgitta.nilsson@tanum.se




Ann-Christin Karlsson (S)

Omsorgsnämnden

ann-christin.karlsson@tanum.se




Sirene Johansson

Omsorgsförvaltningen

sirene.johansson@tanum.se




Lisbeth Hansson (M)

Tekniska nämnden

lisbeth.hansson@tanum.se




Gisela Thureskog (S)

Tekniska nämnden

gisela.thureskog@tanum.se




Peo Johansson

Tekniska förvaltningen

per-olof.johansson@tanum.se




Ida Östholm (M)

Barn- och utbildningsnämnden

ida.ostholm@tanum.se




Ida Jakobsson (S)

Barn- och utbildningsnämnden

ida.jakobsson@tanum.se




Lina Magnusson

Barn- och utbildningsförvaltningen

lina.magnusson@tanum.se




Lars Olrog (C)

Miljö- och byggnadsnämnden

lars.olrog@tanum.se




Christina Lörnemark

Miljö- och byggnadsförvaltningen

christina.lornemark@tanum.se




Eva Abrahamsson (M)

Hälso- och sjukvårdsnämnden

eva.smogen@telia.com




Eva Espling (V)

Hälso- och sjukvårdsnämnden

eva.eapling@gmail.com




Agneta Wingstedt

Primärvården VG

agneta.wingstedt@vgregion.se




Therese Engdahl

Primärvården
Kvarterskliniken

therese.engdahl@kvarterskliniken.se




Anna Ljungström

Folktandvården



Irma Nordin, sekreterare

Ekonomi- och utvecklingskontoret

telefon 0525-185 13


irma.nordin@tanum.se



Kontakt

Kundcenter

Telefon 0525-180 00
Fax 0525-183 00
kommun@tanum.se

Måndag-fredag 8.00-16.30

Besöks/postadress

Kommunhuset
Apoteksvägen 6
457 81 Tanumshede

Tedacthuset
Storemyrsvägen 2
457 31 Tanumshede

Folkhälsorådet

0525-185 13

Besöks/postadress

Apoteksvägen 6
457 81 Tanumshede